produkcja filmowa

Filmowanie dronem

Przenosimy filmowanie na wyższy poziom, korzystając z technologii dronów. Nasze usługi filmowania dronem dostarczają unikalne ujęcia z powietrza, nadając Twoim projektom niepowtarzalny charakter. Odkryj nowe perspektywy i zdobądź przewagę wizualną dzięki dynamicznym ujęciom, które z pewnością przyciągną uwagę.

od 4K do 16K

Fotografia i filmy z powietrza

Zrewolucjonizuj swoje projekty dzięki naszym usługom filmowania dronem, które otwierają nowe horyzonty dla Twojej wizji. Korzystając z zaawansowanej technologii dronów, dostarczamy niezwykłe ujęcia z powietrza, dodając Twoim produkcjom fotograficznym i filmowym niepowtarzalny wymiar. Pozwól nam poprowadzić Cię przez nowe perspektywy i uwiecznij swoje projekty w sposób, który zapewni im niezapomniany prestiż i wyróżnienie.

Profesjonalny Sprzęt

drony klasy pro

Zapraszamy do korzystania z naszych usług filmowania dronem klasy profesjonalnej, gdzie rewolucjonizujemy Twoje projekty, łącząc nowoczesne technologie z kreatywną wizją. Drony klasy profesjonalnej, obsługiwane przez naszych doświadczonych operatorów, dostarczają nie tylko niezwykłe ujęcia z powietrza, ale także precyzję, stabilność i możliwości niedostępne dla standardowych rozwiązań. Otwórz nowe horyzonty w dziedzinie filmowania i fotografii, korzystając z najnowocześniejszych dronów, które podniosą Twoje projekty na wyższy poziom wizualnej doskonałości.

Produkcja Filmowa

Panoramy Sferyczne 360

Przenoś się do fascynującej rzeczywistości dzięki naszym usługom tworzenia panoram sferycznych 360 stopni. Oferujemy możliwość zanurzenia się w wirtualnym świecie, gdzie każdy szczegół jest odwzorowany z najwyższą precyzją. Dzięki zaawansowanej technologii i doświadczonym fotografom, nasze panoramy sferyczne nie tylko zachwycają realizmem, ale również pozwalają na interaktywną eksplorację pełnych detali otoczenia. Poznaj nowy wymiar wizualnej ekscytacji z naszymi panoramicznymi sferycznymi 360 stopni.

Filmowanie Dronem

skontaktuj się i uzyskaj wycenę:

Kilka naszych produkcji
/Q&A/
Najczęściej zadawane pytania

Tradycyjnie rozumiana fotografia charakteryzuje się pewnymi ograniczeniami. Najważniejszym jej mankamentem jest wszystkim dobrze znany kadr. Przedstawia on jedynie pewien odcinek rzeczywistości. Rozwój technologii idzie w sukurs fotografii panoramicznej. Wraz z pojawieniem się dronów nastała moda na wykonywanie zdjęć z powietrza. Owoce takiej sesji zdjęciowej przerabiane są następnie w specjalnie do tego dedykowanych programach komputerowych. Łącząc kilka wykonanych zdjęć, można uzyskać niesamowity rezultat. Panorama sferyczna 360, bo tak nazywa się produkt końcowy, stwarza wrażenie trójwymiarowości. Wykonane w ten sposób zdjęcie obejmuje kąt obrazu 360 stopni w pionie i 180 stopni w poziomie. Patrząc na tak wykonane zdjęcie, poczuć się można jak przy założeniu okularów 3D.

Zdjęcia takie wykonywane są przez profesjonalnych fotografów, którzy wzbogacają portfolio o oryginalne ujęcia wykonywane za pomocą nowoczesnej technologii. Panorama sferyczna znajduje się również w osi zainteresowania branży turystycznej i budowlanej. Stworzona w ten sposób mapa obiektu pozwala mieć widok na każdy punkt znajdujący się w granicach kompleksu turystycznego bądź placu budowy. Bardzo często zdjęcia tego typu przedstawiają rozległą panoramę miast. Wygląda to obiecująco i zapiera dech w piersiach. Często materiały wykonywane tą techniką, za pomocą drona z odpowiednim aparatem panoramicznym, stanowią pewnego rodzaju wizytówkę miast. 

Pojawienie się komercyjnej wersji samolotu bezzałogowego, tak zwanego drona sprzyja rozwojowi fotografii cyfrowej i panoramicznej. Dzięki dronom możliwe jest wykonywanie zdjęć. Taka możliwość została zauważona już parę lat temu. Nastąpiła wówczas prawdziwa eksplozja fotografii tego typu, a zdjęcia z drona coraz częściej pojawiają się w zakresie profesjonalnych usług oferowanych przez zakłady fotograficzne. Tyle tytułem wstępu, a cóż można powiedzieć o samym fotografowaniu za pomocą tej maszyny? Fotografia realizowana w ten sposób może być naprawdę dobra, ale musi być spełnione kilka warunków. Zbagatelizowanie pewnych prawideł może się odbić na jakości zdjęć.

  • Planowanie lokalizacji. Standardowy dron utrzymuje się w powietrzu przez około 20-25 minut. Na tyle czasu pracy pozwala zaimplementowana w nich bateria. Wielu początkujących fotografów poszukuje odpowiedniej sceny lub lokalizacji w trakcie trwania lotu. To dość żmudne zadanie i niekoniecznie sprzyja procesowi twórczemu. Chcąc mieć pewność, że uchwycona zostanie ciekawa scena, warto już zawczasu określić lokalizację, nad którą krążyć będzie dron. Może to być ciekawa impreza plenerowa jak np. wesele, koncert i tym podobne. 
  • Planowanie oświetlenia. Fotografowanie z powietrza uzależnione jest od panującego światła. Planując ujęcia z drona, dobrze jest unikać zbyt intensywnego światła. Może ono powodować rozpraszanie się odbić. Gwarantem dobrych ujęć jest łagodne światło, jakie towarzyszy porze porannej i wieczornej. 
  • Ustalenie kompozycji. Zero zdziwienia. W przypadku wykonywania ujęć z drona ważna jest reguła trójpodziału, podobnie jak to ma miejsce w przypadku fotografii naziemnej. Korzystając z aplikacji drona, można włączyć tryb siatki i poleca się to zrobić, aby fotografie wypadły jak najlepiej. Na poziomie ustalania kompozycji zdjęcia, warto, jest również testować robienia zdjęć z różnych wysokości. Zwykło się mniemać, że fotografia robione z wyższego pułapu wychodzą nad wyraz dobrze, ale to nie do końca prawda. Często okazuje się sytuacja wręcz odwrotna. Jak to jest w rzeczywistości? Warto metodą prób i błędów samemu się o tym przekonać.

Współczesna kinematografia obfituje w ujęcia wykonane za pomocą drona. Oglądając przeróżne, kasowe tytuły zauważyć można piękne, dzikie krajobrazy i panoramę miast.  Skoro światowej klasy reżyserzy korzystają z dronów w trakcie produkcji filmu, to znaczy, że coś musi być na rzeczy. Okazuje się, że jest. Możliwości kręcenia materiałów filmowych w bardzo wysokiej jakości kuszą również przedsiębiorców. Na krótkie materiały promocyjne z wykorzystaniem drona decydują się właściciele luksusowych kompleksów hotelowych i deweloperzy inwestujący w nieruchomości.

Często takie maszyny filmują place budowy bądź miasta w całym swym majestacie. Operator może uzyskać profesjonalny film z drona. Mówimy tu o rozdzielczości obrazu 4K. Wiele zależy jednak od możliwości samego drona. Pod kątem możliwości nie są one sobie równe. Podobnie jak w przypadku każdej innej kategorii produktów, tak i drony różnią się znacznie od siebie. Dobre jakości filmy można uzyskać przy sprzęcie, który oferuje zapis surowych plików RAW. Czemu tak jest? Przede wszystkim pozwala to na większą swobodę działań w trakcie obróbki klipów w dedykowanym do tego programie. Zaletą filmowania za pośrednictwem drona jest możliwość kręcenia materiałów nawet i przy wietrze wiejącym z prędkością 10 m/s.

W życiu człowieka zdarzają się momenty, które chciałoby się uwiecznić. Przeważnie wystarczały do tego tradycyjne usługi fotograficzne i filmowe. Naziemne zdjęcia cyfrowe lub analogowe spełniały swoją funkcję na medal. Technologia wykonywania zdjęć podlega procesowi ciągłego rozwoju. Obecnie coraz więcej zakładów fotograficznych oferuje fotografie z drona. Skorzystanie z takich usług to postawienie na innowacyjność. Rezultat takiej sesji jest nietuzinkowy i podkreśla wyjątkowy charakter danego wydarzenia.

Analogicznie można skorzystać z usług operatora, który oferuje sfilmowanie danego wydarzenia za pomocą drona. Plusem takiej usługi, w zależności od jakości wykorzystywanego do tego celu sprzętu jest wysoka rozdzielczość obrazu. Nowoczesna technologia stwarza nowe segmenty w gospodarce. Jest to prawda, stara jak świat. Pojawienie się dronów przyczyniło się do wykorzystywania ich w celach biznesowych. Aktualnie na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących usługi fotograficzno-filmowe z lotu ptaka. Pragnąc mieć oryginalną pamiątkę z ważnego dla siebie i swoich bliskich wydarzenia, warto dać szansę usługom licencjonowanych operatorów.

Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najmniej skomplikowanych systemów konferencyjnych jest system dyskusyjny. Jego funkcjonalność polega na automatycznym włączaniu mikrofonów poszczególnych uczestników spotkania wtedy, gdy zostanie przez nie wykryty dźwięk. Alternatywną opcją tego systemu jest włączanie mikrofonów wedle wcześniej ustalonej kolejki. Mikrofony mogą być także sterowane ręcznie przez prelegenta, który przewodniczy konferencji. W podstawowej wersji systemu dyskusyjnego pulpity mikrofonowe mogą posiadać wbudowane głośniki, w bardziej zaawansowanej odmianie system jest połączony bezpośrednio z nagłośnieniem pomieszczenia.

Dron dronowi nierówny. Istnieją modele mniej i bardziej nadające się do filmowania z lotu ptaka. Modele bezzałogowych statków powietrznych, które pozwalają nagrać naprawdę dobry materiał filmowy, stanowią nie lada wydatek, ale taki jest koszt wyśmienitej jakości. Oto ranking najciekawszych dronów do filmowania w powietrzu.

  • Dron DJI Mini Pro (RC). Model ten otwiera zestawienie dronów, które można polecić z czystym sercem. Za wysoką jakość obrazu odpowiada matryca CMOS o średnicy 1/1.3 cala. Korzystając z niej, możliwe jest kręcenie materiałów filmowych w rozdzielczości 4K i to przy 60 klatkach na sekundę. Maszyna ta obsługuje również jakość HDR. Opisując ten model, nie można zapomnieć o 4 krotnym zoomie cyfrowym i trybie D-Cinelike Color. Odpowiada on za odpowiednią obróbkę graficzną materiału.
  • Dron Auto EVO Lite+. Model ten odpowiada za naprawdę kinowe, pełne dramatyzmu materiały filmowe. Dzięki zaimplementowanej aplikacji Autel Sky możliwe jest dodanie ścieżki dźwiękowej do nagrania. Przy okazji dron ten obsługuje rozdzielczość 4K, fullHD i 60 fps. 
  • Dron DJI Mavic 3 Fly More Combo. Ten bezzałogowy statek powietrzy oferuje jakość obrazu na poziomie 5.1K lub też 4K (po 120 fps). Same te wartości wskazują, że sprzęt ten nadaje się do wykonywania epickiej jakości filmów. Taki mocarz sprawia, że uwadze drona nie ujdzie nawet i najdrobniejszy szczegół. Co jeszcze można dodać do opisu tego modelu drona? Obsługuje on profil kolorów D-log 10 bit. Pozwala tym samym zapisać nawet do miliarda kolorów, co jest wartością wręcz kosmiczną. Wspomniany dron dysponuje również drugą kamerą o nazwie Tele. Odpowiada ona za przygotowanie terenu pod kręcenie materiałów filmowych. Ma ona przysłonę f/4.4 i ponad 28-krotny zoom optyczny. Dzięki takim rozwiązaniom film przygotowany za pomocą tego drona będzie bajecznej wręcz jakości.
  • EXO Dron Ranger Plus X7. Propozycja ta znajduje się w rankingu ze względu na relatywnie niską cenę i nienajgorszą jakość. Za pomocą tego drona możliwe jest kręcenie filmów w rozdzielczości 2K, które poprawić można w odpowiednich do tego programach służących montażowi stworzonych materiałów. 
  • DJI Air 2S (Mavic Air 2S) Fly More Combo. Kolejny mocarz w tym zestawieniu. Umożliwia kręcenie filmów w rozdzielczości 5.4K, 3078p, do 30 fps. Dzięki zaimplementowanej technologii Spotlight 2.0 możliwe jest śledzenie filmowanego obiektu w trakcie lotu po spirali. Dron cechuje się również płynnością transmisji obrazu. Może przesyłać filmy w rozdzielczości 1080p na odległość 8 km. Jest to sprzęt, którego można polecić zaawansowanym filmowcom.

Powyższy ranking obejmuje modele dronów, które wykonują hollywoodzkie wręcz ujęcia i służą z powodzeniem profesjonalistom. Można je spokojnie polecić ludziom, którym chodzi po głowie wykorzystywanie dronów w celach zarobkowych. Pamiętać jednak muszą o wyrobieniu stosownej licencji uprawniającej do zarobkowego wykorzystania dronów.

Zastosowanie dronów jest naprawdę szerokie. Możliwości, które stwarza, sprawiły, że chętnie jest wykorzystywany przez zawodowych fotografów i filmowców. Nic więc dziwnego, że jego nietuzinkowe możliwości znalazły zastosowanie w fotografii ślubnej. Wydarzenia rodzinne, takie jak śluby, wesela i komunie są pierwszymi znaczącymi eventami, na których wykonuje się filmowanie z lotu ptaka. Przy wykorzystaniu solidnego sprzętu możliwe są materiały o bardzo wysokiej rozdzielczości. Fotografie sferyczne również są na porządku dziennym, jeśli chodzi o dokumentowanie ważnych uroczystości rodzinnych.

Zaraz po uroczystościach rodzinnych, wykorzystuje się ten sprzęt do utrwalania w formie wideoklipu bądź dobrych jakościowo zdjęć festynów, koncertów i innych imprez o charakterze masowym. W różnych gminach organizuje się rok rocznie dni dedykowane miastu. Trudno sobie nawet wyobrazić, aby takie okazje przepadły operatorom dronów. Przeważnie wówczas korzysta się z bezzałogowych statków powietrznych na zamówienie gminy. Powstają z tego materiały dokumentujące ważne wydarzenia z życia miasta. Filmowanie dronem daje ciekawe materiały, które są następnie publikowane na mediach społecznościowych i popularnych serwisach internetowych, takich jak np. YouTube. 

To jednak nie wszystko, ponieważ dronów używa się również w trakcie sezonu wakacyjnego. Branża hotelarska czy szerzej turystyczna chętnie korzysta z takich rozwiązań, tworząc spoty reklamowe. Ukazywana jest wówczas panorama wokół kurortu i piękno plaż bądź gór. Jako że wykonywane są sprzętem o bardzo dobrych parametrach i obsługiwane przez profesjonalistów, efekt takich spotów zapiera dech w piersiach. Panoramiczne spoty wideo na ogół przyciągają chętnych do skorzystania z uroków reklamowanych kurortów. 

Drony są również wykorzystywane w trakcie ważnych uroczystości państwowych lub wydarzeń o skali międzynarodowej. Służą rejestrowaniu ważnych inicjatyw społecznych, takich jak Marsz Niepodległości lub uroczystości z udziałem głowy państwa. Stanowią idealne wręcz narzędzie do objęcia skalą pielgrzymek na miarę tych, które pamięta się z czasów papieża Jana Pawła II. Możliwość realizacji filmów o wysokiej rozdzielczości, czy fotografii sferycznych ukazujących ogrom wydarzenia, decydują o wykorzystaniu dronów pierwszej próby. Przeważnie korzysta się w takich sytuacjach z usług profesjonalnych operatów, którzy poszczycić mogą solidnym doświadczeniem.