technika / AV

Mapping 3D na Budynkach

Przenosimy architekturę na nowy poziom, oferując usługi Mappingu 3D na budynkach. Nasze projekty mappingowe to doskonałe połączenie kreatywności i technologii, które w magiczny sposób ożywiają fasady budynków. Korzystając z zaawansowanych technologii mappingu, tworzymy trójwymiarowe projekcje, które podkreślają unikalne detale architektoniczne. Niezależnie od tego, czy to event firmowy, festiwal świateł, czy inna okazja – nasze mappingi 3D przyciągają uwagę i tworzą niezapomniane wrażenia wizualne. Pozwól swoim budynkom zaistnieć w zupełnie nowym wymiarze, korzystając z naszych usług Mappingu 3D.

technika / AV

Laser Show - Pokazy Laserowe

Przenosimy wydarzenia w ekscytujący świat za pomocą naszych unikalnych pokazów laserowych. Nasze Laser Show to pełne energii widowisko, w którym wiązki światła układają się w hipnotyzujące wzory, tworząc dynamiczne animacje. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii laserów, nasze spektakularne pokazy dodają niezapomnianego blasku różnym wydarzeniom. Niech Twoja impreza, koncert czy festiwal zostanie oświetlony magicznym światłem, dzięki naszym usługom Laser Show.

technika / AV

Hologramy 3D

Odkryj fascynujący świat naszych hologramów 3D, gdzie rzeczywistość przenika się z iluzją. Nasze projekcje holograficzne to więcej niż obrazy – to dynamiczne, trójwymiarowe wizje, które wnoszą magiczną aurę do każdego wydarzenia. Dzięki zaawansowanej technologii hologramów, tworzymy efekty wizualne, które zachwycają widzów, dodając wyjątkowego uroku koncertom, prezentacjom i eventom firmowym. Pozwól swoim ideom zaistnieć w nowym wymiarze, korzystając z naszych usług Hologramów 3D.

technika / AV

Ekrany Wodne

Zaprowadź magię na swoje wydarzenie dzięki naszym ekranom wodnym. Nasze widowiska łączą elegancję wody z magicznymi efektami świetlnymi, tworząc niezapomniane chwile, które poruszają zmysły. Dzięki zaawansowanej technologii i perfekcyjnemu choreograficznemu dostosowaniu, nasze ekranowe spektakle stanowią doskonałe tło dla koncertów, pokazów światła czy imprez plenerowych. Pozwól nam zanurzyć Twoje wydarzenie w unikalnej atmosferze, korzystając z naszych usług Ekrany Wodne.

/Q&A/
Najczęściej zadawane pytania

Jest to projekcja audiowizualna lub wizualna, przedstawiającą dowolny trójwymiarowy obraz, który może być wyświetlany na dowolnym elemencie infrastruktury lub pomieszczenia. Obrazy generowane techniką mappingu 3D mogą być zarówno ruchome, jak i statyczne.

Ta technika wykorzystywana jest zazwyczaj, jako element performance’u. Umiejętne zaprojektowanie wizualizacji, przy jednoczesnym dostosowaniu jej do powierzchni, na której będzie wyświetlana, daje oszałamiający efekt artystyczny lub komercyjny.
Zastosowanie mappingu 3D jest niezwykle szerokie. Ta technika urozmaica imprezy plenerowe, festiwale muzyczne, pokazy mody, czy premiery nowych modeli samochodów. Poprzez tę technikę można osiągnąć zdumiewające efekty, oparte na iluzji. Na przykład złudzenie zawalającego się budynku, ruchomych ścian, czy samochodu pozostającego w ruchu.
Mapping 3D to świetny dodatek do hucznego otwarcia nowej działalności lub wprowadzenia na rynek innowacyjnego produktu. Oprócz wizualizacji ta technika pozwala również na wykorzystanie dźwięku, jako integralnej części spektaklu.
Najnowocześniejsze pokazy audiowizualne przybierają także postać interaktywną. Wizualizacja może zostać zaprogramowana w taki sposób, aby reagować na głos czy gesty widzów.

Odpowiadając na to pytanie, należy wyjaśnić, czym właściwie jest skaner 3D. To urządzenie, które analizując obiekt lub otoczenie, kompletuje dane na jego temat, w celu późniejszego odtworzenia go w formie cyfrowej. Skanowanie 3D jest, więc metodą polegającą na przeniesieniu rzeczywistego kształtu obiektu do świata wirtualnego, oczywiście w trójwymiarze. Dzięki temu jesteśmy w stanie odtworzyć cyfrowo, na przykład dowolny budynek z jego wszystkimi pomieszczeniami. Zaproś swoich gości lub klientów na wirtualny spacer, a z pewnością zostanie na długo w ich pamięci. Skanowanie 3D stosuje się również w branży filmowej i komputerowej. Dzięki tej technologii, filmy i gry zyskały nową jakość, a ich elementy wizualne są zbliżone do rzeczywistości jak nigdy wcześniej.

Skanery kontaktowe, zbierają dane na temat obiektu poddanego analizie, poprzez bezpośredni, fizyczny dotyk. Skanery bezkontaktowe aktywne działają z kolei na zasadzie emisji określonego rodzaju promieniowania. Rodzaje emisji są różne, najczęściej stosowane jest światło, promieniowanie rentgenowskie i ultradźwięki.

Wirtualny spacer jest ściśle powiązany ze skanowaniem 3D. Polega na cyfrowym, niezwykle realistycznym odtworzeniu przestrzeni, po której „zwiedzający” będzie mógł poruszać się wirtualnie, przy wykorzystaniu połączenia online. Panorama pomieszczenia powstaje przez wykonanie serii zdjęć wokół wyznaczonego punktu i nałożenie ich na sferę. Taka technika daje możliwość przybliżania szczegółów i rozglądania się na wszystkie strony. Wirtualne spacery są najczęściej wykorzystywane w branżach związanych z nieruchomościami. Potencjalny klient podczas takiego spaceru ma możliwość zapoznania się z wnętrzem i rozkładem budynku bez wychodzenia z domu! Jako Platinium Media jesteśmy w stanie przygotować wirtualny spacer, podczas którego poczujesz się, jakbyś naprawdę był w pomieszczeniu. Efekt fotorealistycznej przestrzeni osiągamy przy użyciu zaawansowanej technologii Matterport. Pomyśl, ile czasu możesz zaoszczędzić, korzystając z technologii wirtualnych spacerów. Nie musisz umawiać się z każdym klientem z osobna, na określoną godzinę. Teraz jesteś w stanie zabrać klienta na wirtualny spacer, co nie tylko odciąży twój harmonogram dnia, ale przede wszystkim zaintryguje klienta i rozbudzi jego zainteresowanie twoją ofertą.

Przede wszystkim dla firm związanych z rynkiem nieruchomości ich klientów, ale nie tylko. Wirtualne spacery znajdują również szerokie zastosowanie w instytucjach publicznych, takich jak muzea, galerie sztuki, czy uczelnie wyższe. Ponadto, z tej innowacyjnej technologii korzysta również branża hotelarska, gastronomiczna, czy rozrywkowa (np. kluby nocne). Wirtualne spacery są także pomocne przy szkoleniach BHP, czy nauce obsługi urządzeń przemysłowych. Wirtualny spacer to także unikalna możliwość stworzenia więzi z klientem, która może przyczynić się do podjęcia długofalowej współpracy. Ta technologia może okazać się niezwykle użyteczna w przypadku, gdy chcesz pokazać klientowi nieruchomość znajdującą się na przykład w innym województwie, a nawet kraju.

Najpierw należy zarejestrować kamerą Matterport elementy wnętrza, które chcesz umieścić w swojej wirtualnej konstrukcji. Następnie, zarejestrowany materiał eksportowany jest do Matterport Cloud, czyli usługi dającej możliwość wykreowania, a następnie udostępnienia wirtualnego spaceru z modelem 3D. Co ważne, kamery Matterport rejestrują obrazy w jakości 4K, co wpływa na realistyczne odczucia podczas wirtualnego spaceru. Przy wykorzystaniu tego narzędzia, możesz zabrać klienta na wirtualny spacer, pokazując mu namiastkę magii!

Z doświadczenia naszych klientów, którzy skorzystali z tej innowacyjnej usługi, wynika, że jak najbardziej tak! Taka forma prezentacji pozytywnie wpływa na prestiż firmy. Wirtualne spacery nie są w Polsce jeszcze czymś oczywistym, tak więc wielu klientów odbiera je jako coś nowego i niespotykanego. To z kolei potęguje pozytywne doznania i sprawia, że klient zachowa w pamięci to nieszablonowe doświadczenie. Jeśli klient zapamięta wirtualny spacer, nie zapomni również o twojej firmie! Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest bycie o krok przed konkurencją. Mapping 3D, skanowanie 3D i wirtualne spacery to technologie, które za kilka lat będą podstawą wielu branż. Jeśli wprowadzisz je do swoje oferty już dzisiaj, będziesz pionierem, który w przyszłości będzie mógł wyznaczać nowe standardy na rynku!