Obsługa Głosowań Walnych
Nasza firma specjalizuje się w profesjonalnej obsłudze wszystkich głosowań walnych w dowolnym miejscu i czasie. Oferujemy najlepszy oraz niezawodny system dzięki któremu każde głosowanie odbędzie się bez zbędnych zakłóceń. Nasi Klienci maja możliwość pełnego dostosowania programu pod swoje własne potrzeby dzięki czemu możemy zaoferować usługę na najwyższym poziomie. Obsługujemy wszystkie rodzaje głosowań walnych dla spółek od handlowych, przez akcyjne, aż po spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to idealne rozwiązanie w dzisiejszych czasach które dzięki swojej prostocie i niezawodności, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dodatkowo pragniemy zaznaczyć iż możliwość organizowania głosowań w formie wirtualnie pomaga w zachowaniu niezbędnych środków ochrony w obliczu pandemii COVID-19. Nasz system cechuje się również prostotą oraz pełnym profesjonalizmem który idealnie nada się do przeprowadzania głosowań. Dzięki temu nikt nie będzie miał problemów z obsługą. Interfejs jest niezwykle intuicyjny oraz przejrzysty a dodatkowo spełnia wszelkie wymogi związane z przeprowadzaniem głosowań walnych. Niewątpliwą zaletą jest dwujęzyczność naszego oprogramowania. Nasz System obsługuje zarówno język Polski jak I Angielski co sprawia, że idealnie nadaje się do przeprowadzania głosowań na arenie międzynarodowej. Dzięki temu może zostać wykorzystany w szerszym gronie a poprzez niezwykłą funkcjonalność, mamy możliwość użycia go z każdego miejsca na świecie. Nasz program jest unikalny a dodatkowo posiadamy zespół odpowiadający za pracę nad nowoczesnymi technologiami który nieustannie rozwija i ulepsza produkt. Jest on też poddawany regularnym testom które potwierdzają jego niezawodność oraz skuteczność. Dodatkowo jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie oraz feedback naszych klientów i w razie konieczności, szybko wprowadzamy zmiany oraz poprawki w oparciu o ich opinie.
Pełna zgodność z KSH
Dbamy o to by nasz produkt spełniał najwyższe standardy oraz wymagania naszych klientów. W oparciu o obecną sytuację na świecie, postanowiliśmy wdrążyć rozwiązania które zapewnią udogodnienia tak bardzo potrzebne w biznesie oraz życiu. Wraz z epidemią sars covid-19, cały świat dokonał ogromnego postępu w dziedzinie cyfryzacji oraz komunikacji zdalnej. Już od kwietnia 2020 roku, wprowadzono w życie istotne zmiany w przepisach prawny które dotyczą walnych zgromadzeń akcjonariuszy. Miały one ogromny wpływ na przebieg spotkań dotyczących organizowania niestacjonarnych posiedzeń organów kolegialnych. Poprawka wprowadzona do ustawy sprawia iż możliwe jest przeprowadzenie zgromadzenia w formie zdalnej nawet jeśli taka opcja nie została zawarta w statucie spółki organizującej walne zgromadzenie. Nasz program posiada pełną zgodność z KHS (Kodeksem Spółek Handlowych). Dotyczy to wszystkich rozporządzeń w kwestii głosowań. Dbamy o to by zawsze i na bieżąco dostosowywać się do ciągle zmieniających się przepisów prawnych. Czuwa nad tym specjalny zespół wyspecjalizowanych prawników oraz doradców aby nasz produkt był cały czas aktualny i zgodny z przepisami. Dzięki temu jesteśmy zawsze przygotowani na każdą ewentualność a w razie konieczności możemy szybko zareagować. W taki oto sposób, nasz produkt jest uniwersalny i może zostać wykorzystywany przez wszystkie rodzaje spółek. Oprócz tego stawiamy na jak najlepszą optymalizację, nie tylko naszego produktu ale również środowiska w którym się znajduje. Dzięki możliwości przeprowadzania niestacjonarnych walnych głosowań, w znacznym stopniu ułatwiamy logistykę zgromadzenia dodatkowo zmniejszając obciążenie finansowe. Dzieje się tak za sprawą użyteczności naszego systemu. Żeby z niego skorzystać, potrzebujemy jedynie Internetu i urządzenia jak telefon, laptop czy komputer. Dzięki temu możemy wziąć udział w tak ważnym spotkaniu z każdego miejsca na świecie a co za tym idzie organizator nie musi się przejmować kwestiami transportu, noclegu czy wyżywienia. Wraz z światowym postępem cyfryzacji które niesie za sobą szereg udogodnień, również i my staramy się zapewnić jak największy komfort podczas korzystania z naszego produktu.
System obsługuje pełnomocników
Nasze systemy do przeprowadzania głosowań to nie tylko oszczędność środków finansowych organizatora oraz czasu głosujących. To również wielofunkcyjność która w znacznej mierze przekłada się na komfort korzystania z produktu. Jako system najwyższej klasy, staramy się go dostosować do bieżących potrzeb naszych klientów. Wprowadzamy najnowsze i najbardziej innowacyjne udogodnienia w branży. Przede wszystkim, dostęp do systemu posiada każda uprawniona osoba. Nasze zaplecze techniczne nieustanni dba o zapewnienie bezpieczeństwa w kwestiach technicznych i prywatnych. To co nas wyróżnia to możliwość głosowania przy pomocy pełnomocników. W przypadku gdy taka osoba posiada kilka pełnomocnictw, jest ona w stanie oddać głos w imieniu każdego uprawnionego. Dzięki temu nasz produkt cechuje się unikalną wielozadaniowością co zarówno usprawnia jak i przyśpiesza głosowanie. W kwestiach technicznych, nasi klienci mogą oddawać głosy na dowolnym urządzeniu mającym połączenie z siecią. W naszej ofercie jest również możliwość udostępnienia tabletów na życzenie klienta w celu przeprowadzenia głosowania. Posiadamy również aplikację mobilną, przeznaczoną do przeprowadzania głosowań, która na pewno znacząco ułatwi cały proces. Zapewniamy również system zabezpieczeń nadzorowany przez administratora spotkania jak na przykład ustawienie hasła, które będzie niezbędne do zalogowania się w systemie i wzięciu udziału w głosowaniu.
wszystkie typy głosowań
Nasz produkt łączy w sobie wielofunkcyjność oraz unikalność która wyróżnia nas na rynku. Posiada on szereg możliwości oraz udogodnień. Obsługujemy wszystkie typy głosowań takie jak (ZA/PRZECIW/WSTRZYMUJĘ SIĘ) ale też opieramy się na systemie PYTANIE-ODPOWIEDŹ. Dzięki temu zapewniamy dużo możliwości podczas głosowania To klient decyduje jak nasz system zostanie wykorzystany i w jakim celu. Głosowaniu może zostać poddane przykładowo przyjęcie rocznego sprawozdania finansowego, zagadnienia dotyczące rozwoju spółki lub nawet wybór członków zarządu. Jesteśmy w stanie sprostać tak różnorodnym wymaganiom. Oprócz tego nasi klienci mogą dodawać do systemu dokumenty w popularnych rozszerzeniach jak PDF lub DOC. Jest to niezwykle pomocne przy opracowywaniu projektów rozporządzeń lub innych dowolnych tematów poruszanych na zgromadzeniu walnym. Jednak to nie wszystko ponieważ nasz produkt można wykorzystać nie tylko do spotkań wirtualnych ale jest również przystosowany do obsługi głosowań walnych które odbywają się w formie stacjonarnej. Dodatkowo można łączyć oba typy w formie hybrydowej (głosowania walne przez internet) dzięki kompatybilności naszego systemu z wieloma urządzeniami jednocześnie. Wszelkie zasady, pytania oraz tematy pozostawiamy klientowi, sami zaś dbamy o to by spotkanie przebiegało komfortowo i bez zakłóceń. Cieszymy się że możemy świadczyć tak rozbudowane i zaawansowane usługi na najwyższym poziomie. Ciągle ulepszamy naszą technologię głosowań walnych online oraz dodajemy nowe funkcje w oparciu o zapotrzebowanie naszych klientów.
Dlaczego wprowadziliście do swojej oferty systemy do głosowań walnych?
Ponieważ naszym nadrzędnym celem, jest zapewnienie kompleksowej obsługi klienta na najwyższym poziomie, w każdej bliskiej nam dziedzinie. Ponadto, wybuch pandemii zmusił nas wszystkich do wdrożenia na stałe rozwiązań, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę albo traktowaliśmy je, jako ciekawostkę. Takim rozwiązaniem jest chociażby głosowanie zdalne na zgromadzeniach walnych. Społeczna izolacja, która przyszła wraz z rozpowszechnieniem się wirusa covid-19, wpłynęła na formę spotkań biznesowych, konferencji, czy właśnie zgromadzeń walnych, podczas których odbywają się głosowania, kluczowe dla funkcjonowania wielu podmiotów. Klasyczne, stacjonarne zebrania zostały zastąpione spotkaniami w formie wirtualnej. Właśnie dlatego, wprowadzenie do naszej oferty systemów do głosowań walnych, które umożliwiają oddanie głosu online, było dla nas tak ważne. Aktualnie jesteśmy przekonani, że ta forma spotkań i głosowań zostanie z nami na stałe. Zgromadzenia niestacjonarne to przede wszystkim duża oszczędność pieniędzy dla organizatorów i czasu dla uczestników, często przybywających na kilkugodzinne spotkanie z drugiego końca kraju, a nawet świata.
Jak wygląda obsługa głosowania w formie stacjonarnej?
Jak najbardziej! Nasze systemy przystosowane są do obsługi głosowań walnych, odbywających się w formie stacjonarnej, wirtualnej, a także hybrydowej, czyli łączącej obie formy. Ty, jako klient ustalasz zasady i przebieg spotkania, my jesteśmy od tego, aby zapewnić ci kompleksową obsługę głosowań.
Z jakiego systemu do głosowań korzystacie?
Na potrzeby naszych klientów, stworzyliśmy własny, unikalny system do głosowań zdalnych. Za jego stronę techniczną, odpowiadają specjaliści z zakresu nowych technologii, a przed wprowadzeniem go do użytku, poddaliśmy go serii testów, które potwierdziły jego skuteczność i niezawodność.
Jakie korzyści niosą ze sobą systemy do głosowań?
Przede wszystkim dostęp do systemu ma każda uprawniona osoba, przebywająca w dowolnym miejscu na świecie. Jedyne czego potrzebujesz, aby oddać głos to Internet i urządzenie, które się z nim łączy. Takie rozwiązanie, w znacznym stopniu upraszcza logistykę zgromadzenia, gdyż organizator nie musi zapewniać uczestnikom transport, wyżywienia i noclegu, tak jak ma to miejsce w przypadku zgromadzeń walnych organizowanych w formie stacjonarnej. W systemie można przeprowadzać zarówno podstawowe głosowania, oparte na pytaniach jednokrotnego wyboru, jak i bardziej złożone głosowania wielokrotnego wyboru. Głosować można także za pośrednictwem pełnomocników. Jeśli dana osoba posiada kilka pełnomocnictw, może oddać głos w imieniu każdego uprawnionego, korzystając z tego samego urządzenia. Nasz system jest nie tylko funkcjonalny, ale także w pełni zgodny z obowiązującymi przepisami Kodeksu Spółek Handlowych. Nad jego legalnością czuwa zespół wyspecjalizowanych prawników. System został wyposażony w niezwykle intuicyjny i przejrzysty interfejs, który ułatwia korzystanie z wszystkich jego funkcjonalności. Co więcej, jest on dwujęzyczny, dostępny zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Głosowanie na zgromadzeniu walnym jeszcze nigdy nie było tak proste! Poza samą funkcją głosowania, opartą na systemie pytania – odpowiedź, do każdego zagadnienia związanego z głosowaniem można dodawać dokumenty, w popularnych formatach, takich jak, chociażby PDF. Mogą to być na przykład opracowania dotyczące wątków poruszanych na zgromadzeniu walnym, czy projekty rozporządzeń.
Na jakim urządzeniu mogę oddać głos?
Na każdym urządzeniu, posiadającym możliwość połączenia z siecią. Jeśli potrzebujesz dodatkowych urządzeń, dysponujemy tabletami, które na życzenie klienta udostępniamy w celu przeprowadzenia skutecznego głosowania. Ponadto, w odpowiedzi na potrzeby klientów, stworzyliśmy aplikację na smartphone, przeznaczoną do głosowań na zgromadzeniach walnych.
Jak wygląda rozpoczęcie spotkania od strony techncznej?
Administrator, którym jest osoba zajmująca się technicznymi aspektami spotkania, ustawia godzinę rozpoczęcia głosowania i czas jego trwania. Od określonej godziny, wirtualny pokój będzie dostępny dla uczestników. Po zalogowaniu się do systemu uzyskamy link, gdy go otworzymy, zostaniemy automatycznie przeniesieni do wirtualnego spotkania, w celu odbycia głosowania. W ramach bezpieczeństwa organizator może ustanowić hasło dla uczestników, które będzie niezbędne do zalogowania się w systemie.
Jakie podmioty obsługujecie?
Obsługujemy głosowania wszystkich rodzajów spółek. Zarówno handlowych, komandytowych, jawnych, partnerskich, akcyjnych, komandytowo-akcyjnych, jak i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (spółki z o.o.).
Jakie rzeczy można poddać pod głosowanie na zgromadzeniu zdalnym?
Tak naprawdę, głosowaniu na zgromadzeniu walnym podlegają wszelkie kwestie związane z funkcjonowaniem spółki. Zazwyczaj zgromadzenia walne organizowane są 1-2 razy w roku, więc mają charakter podsumowujący i porządkujący kwestie, które są kluczowe dla funkcjonowania danego podmiotu. Najczęściej pod głosowanie poddaje się między innymi przyjęcie rocznego sprawozdania finansowego, decyzje związane z kierunkami rozwoju spółki, wszelkie działania organizacyjne, zagadnienia rozwojowe dotyczące spółki, wybory członków zarządu, prezesa zarządu, skarbnika i sekretarza zarządu, czyli w ogólnym ujęciu ciała statutowego.
Walne głosowania zdalne względem prawa
Od kwietnia 2020 roku, wprowadzono istotne zmiany w przepisach prawa dotyczące walne zgromadzenia akcjonariuszy, dotyczących organizowania zdalnych posiedzeń organów kolegialnych. Nowelizacja przepisów przyniosła efekt w postaci możliwości przeprowadzenia zgromadzenia walnego w formie niestacjonarnej, nawet w sytuacji, gdy taka możliwość nie została ujęta w statucie spółki. Ponadto, mocodawca dopuścił możliwość odbywania głosowań zdalnych przez członków zarządu i rady nadzorcze spółki, bez obowiązku osobistego stawiennictwa członków tych organów. Można więc stwierdzić, że prawodawcy w obliczu pandemii znowelizowali przepisy w taki sposób, aby sprzyjały organizacji zgromadzeń walnych i głosowań w formie wirtualnej.