technika / AV

Oświetlenie sceniczne

Bez znaczenia, czy chodzi o koncert rockowy, występ orkiestry kameralnej czy konferencję naukową. W każdym z tych przypadków najważniejszymi aktorami są osoby występujące na scenie. Sukces możliwy jest do osiągnięcia wyłącznie w sytuacji, kiedy wszyscy zgromadzeni na wydarzeniu uczestnicy będą w stanie wyraźnie dostrzec, co dzieje się na scenie.Oświetlenie sceniczne to jednak znacznie więcej, niż tylko reflektory skierowane na artystów bądź prelegentów. W tej kategorii mieszczą się wszelkie urządzenia świetlne, używane w trakcie danego wydarzenia – reflektory punktowe, rampy świetlne, reflektory diodowe i wiele, wiele innych. Odpowiednio zaprogramowane stworzyć mogą feerię barw i niepowtarzalne show, będące idealnym uzupełnieniem treści prezentowanych odbiorcom przez występujących. Dzięki ich zastosowaniu wydarzenie przykuwa uwagę widza i pozostaje w jego pamięci. W naszej ofercie znajdą Państwo wszystko, co potrzebne do doskonałego oświetlenia dowolnego rodzaju wydarzenia. Proponowane przez nas rozwiązania będą odpowiednie zarówno dla wydarzeń organizowanych w plenerze, jak i w zamkniętych pomieszczeniach. Przygotowując oświetlenie sceniczne zawsze uwzględniamy wskazówki zleceniodawcy i dopasowujemy je do scenariusza danego wydarzenia.

technika / AV

EKRANY DIODOWE LED

Posiadamy ogromne doświadczenie w realizacji różnego rodzaju eventów. Dzięki niemu doskonale wiemy, jak ważnym elementem każdego wydarzenia są ekrany diodowe led. Dzięki nim w trakcie imprezy zaprezentować można odbiorcom dowolne treści. Może być to zarówno obraz ze sceny, jak i przygotowane wcześniej animacje, filmy bądź statyczne obrazy. Najwyższej klasy ekrany P2, P3, P4 oraz P1.5, które dostępne są w naszej ofercie, pozwalają również na wyświetlanie materiałów reklamowych, spotów sponsorów wydarzenia, logotypów itp. Zastosowana w ekranach technologia ledowa gwarantuje odpowiednią ostrość obrazu, kontrast i kąty widzenia.

technika / AV

Nagłośnienie

Nagłośnienie sceniczne to nasza specjalność. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest ono najważniejszym elementem technicznym udanego wydarzenia. Jego realizacja wymaga wykorzystania sprawdzonego sprzętu, który obsługiwany będzie przez doświadczonych realizatorów dźwięku. Nagłośnienie to bowiem nie tylko ściany głośników, z których popłynąć będzie mogła w stronę słuchaczy/odbiorców rzeka dźwięków. Nagłośnienie to także setki (bądź nawet tysiące!) metrów przewodów, nadajniki i odbiorniki sygnału, konsolety, miksery audio i wiele, wiele innych elementów. Tutaj naprawdę nie ma miejsca na błędy lub brak wiedzy. Każdy z głośników charakteryzuje się innymi parametrami. Nagłośnienie sceniczne to także głośniki odsłuchowe. Służą one występującym na scenie. Bez ich zastosowania żaden wykonawca nie słyszałby sam siebie, jak również pozostałych członków zespołu. Odrębną kategorią sprzętu nagłośnieniowego są mikrofony. To dzięki nim odbiorcy mogą usłyszeć to, co dzieje się na scenie. Wykorzystywane są one nie tylko przez wokalistów bądź mówcom, pozwalają również na wychwycenie wszystkich dźwięków wydobywanych z poszczególnych instrumentów. Jedynie najwyższej klasy mikrofony dają pewność czystości dźwięku i niezawodności działania. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie najnowocześniejsze mikrofony, przeznaczone do współpracy z pozostałym sprzętem nagłośnieniowym, którym dysponujemy. W zależności od charakteru, wykorzystujemy do nagłośnienia poszczególnych wydarzeń sprzęt przewodowy bądź bezprzewodowy. Dzięki temu możemy zagwarantować doskonałe efekty w przypadku wszelkich rodzajów wydarzeń, zarówno plenerowych, jak i organizowanych w pomieszczeniach, bez względu na ich wielkość. Nasi dźwiękowcy to prawdziwi fachowcy. Dzięki ich kunsztowi i doświadczeniu możemy uzyskać porządany efekt nawet w miejscach o obniżonych parametrach akustycznych. Realizując kompleksowo nagłośnienie wydarzenia oferujemy naszym klientom rejestrację nagrań jego przebiegu. Ponadto jesteśmy w stanie udostępni sygnał dźwiękowy podmiotom trzecim (po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania).

technika / AV

SYSTEMY MULTIMEDIALNE

Jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom szeroki wachlarz rozwiązań multimedialnych, które uatrakcyjnią każde wydarzenie. Wśród najbardziej efektownych wymienić należy multimedialną scenografię, wykorzystującą możliwości ekranów diodowych led.  Nie stanowi dla nas również problemu realizacja prezentacji holograficznych. Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie wygenerować dowolny obraz bądź postać, która magicznie ożyje na scenie. Jedynym ograniczeniem w tym zakresie jest wyobraźnia! Systemy multimedialne wykorzystywane w trakcie realizacji wydarzeń to także lasery sceniczne oraz wytwornice dymu a także wyrzutnie iskier. Ich zastosowanie umożliwia generowanie trójwymiarowych obrazów na scenie (zarówno statycznych, jak i dynamicznych).

Technika Eventowa

skontaktuj się i uzyskaj wycenę:

/Q&A/
Najczęściej zadawane pytania

Dziedziną, która zrzesza w sobie wszelkie procesy i elementy techniczne związane z organizacją konferencji a także twojego dowolnego eventu (AV TECHNIKA) Przede wszystkim w ramach techniki eventowej zawiera się odpowiednie przygotowanie i zaadaptowanie pomieszczenia pod konferencję lub event. W skład adaptacji zawiera się przygotowanie sprzętu, sceny, ekranów czy nawet scenariusz.

Głównymi elementami techniki konferencyjnej są między innymi:

 • Konstrukcje sceniczne
 • Systemy oświetleniowe
 • Systemy nagłośnieniowe
 • Systemy multimedialne
 • Systemy zintegrowanego sterowania
 • Meble konferencyjne
 • Tablice interaktywne
 • Projektory i ekrany projekcyjne
 • Przewody, splitery i matryce sygnałowe
 • Ekrany diodowe led (telebimy)
 • Systemy tłumaczeń
 • Systemy zaciemnienia pomieszczeń
 • Adaptacja pomieszczeń pod kątem akustyki

W technice konferencyjnej niemniej ważny jest udział wyspecjalizowanego zespołu, który zajmie się obsługą techniczną wyżej wymienionych elementów.

Systemy konferencyjne to zbiorcze określenie kilku kluczowych elementów składających się na technikę konferencyjną. Przy ich użyciu prowadzenie konferencji, ustalenie przebiegu i porządku dyskusji, czy przeprowadzanie głosowań w czasie rzeczywistym przebiega niezwykle sprawnie. Systemy konferencyjne dają możliwość sprawiedliwego podziału czasu w dyskusji i wpływają na transparentność głosowań. Ponadto wiele systemów konferencyjnych oferuje natychmiastowe eksportowanie wyników głosowań do systemów zewnętrznych, np. do raportów zamieszczonych na stronach internetowych.

Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najmniej skomplikowanych systemów konferencyjnych jest system dyskusyjny. Jego funkcjonalność polega na automatycznym włączaniu mikrofonów poszczególnych uczestników spotkania wtedy, gdy zostanie przez nie wykryty dźwięk. Alternatywną opcją tego systemu jest włączanie mikrofonów wedle wcześniej ustalonej kolejki. Mikrofony mogą być także sterowane ręcznie przez prelegenta, który przewodniczy konferencji. W podstawowej wersji systemu dyskusyjnego pulpity mikrofonowe mogą posiadać wbudowane głośniki, w bardziej zaawansowanej odmianie system jest połączony bezpośrednio z nagłośnieniem pomieszczenia.

To elementy pomieszczenia, niezbędne do przeprowadzenia efektywnej konferencji, które nie są w nim zamontowane na stałe. Konstrukcje sceniczne zapewniają przede wszystkim odpowiedni efekt wizualny. Przy ich użyciu można wyodrębnić strefę dla słuchaczy konferencji od przestrzeni dla prowadzących (zazwyczaj sceny).

Do najważniejszych elementów konstrukcji scenicznych, wykorzystywanych podczas licznych eventów, w tym konferencji można zaliczyć:

 • Modułowe podesty sceniczne – są to profesjonalne systemy, które pełnią funkcję produktów bazowych, pod tworzenie między innymi podium na konferencję.
 • Konstrukcje pod scenografie.
 • Konstrukcje pod ekrany interaktywne.
 • Automatykę sceniczną.
 • Statywy i wieże.
 • Zadaszenia.
 • Ściany boczne.
 • Wyciągarki.
 • Systemy kratownic.

Wszelkie inne konstrukcje sceniczne takie jak Layery i inne.

Optymalnie dobrane oświetlenie sceniczne czyli system oświetleniowy to niezwykle ważny aspekt każdego eventu, niezależnie czy twoje wydarzenie jest w sali konferencyjnej czy w plenerze światło zawsze gra główną rolę i przekazuje emocje oraz kluczowe momenty. Przede wszystkim, odpowiednia „gra świateł” i nakierowanie reflektorów na wybrany punkt przyciąga uwagę odbiorców i daje im sygnał, na czym powinni się w danej chwili skoncentrować.

Podczas przemówienia prelegenta, podążające za nim światło w znaczącym stopniu wpływa na uwagę słuchaczy, co z kolei pozwala im na przyswojenie większej ilości informacji. Gdy prowadzący chce zbudować napięcie, przygaszone światło i stonowane, ciemne barwy z pewnością je spotęgują. Umiejętne wykorzystanie światła wpływa na emocje i odczucia publiczności.

Wybierając system nagłośnieniowy, należy dostosować go do wielkości sali konferencyjnej, przestrzeni lub typu wydarzenia  i ilości uczestników spotkania. W przypadku małych konferencji wystarczająca będzie prosta, podstawowa instalacja nagłośnieniowa. Jeśli chcesz odpowiednio nagłośnić duże wydarzenie warto zainteresować się profesjonalnym nagłośnieniem koncertowym lub konferencyjnym warto zainwestować chociażby w odsłuchy sufitowe, dzięki którym dźwięk będzie słyszalny w takim samym stopniu, w każdym zakątku pomieszczenia.

Dobrą i uniwersalną opcją jest wyposażenie każdego uczestnika w zestaw słuchawkowy. Takie rozwiązanie może okazać się niezastąpione, szczególnie przypadku konferencji prowadzonych z pomocą tłumacza.

To wszelkie urządzenia odpowiadające za przekaz audiowizualny i efekty specjalne podczas konferencji. Dzięki systemom multimedialnym możesz wprowadzić do swojej konferencji niezwykłe, interaktywne elementy, takie jak, np. mapping 3D.

Umiejętne wykorzystanie systemów multimedialnych pozwala zamienić tradycyjną konferencję lub event plenerowy w prawdziwe widowisko, łączące w sobie aspekt merytoryczny z rozrywkowym, każda obsługa techniczna imprez wiążę się również z przygotowaniami. Do najczęściej wykorzystywanych systemów multimedialnych można z pewnością zaliczyć:

 • Projektory i ekrany projekcyjne – świetnie sprawdzają się w sytuacjach, w których jednym z elementów konferencji jest występ gościa specjalnego, który nie może pojawić się fizycznie na spotkaniu
 • Projekcje i mapping 3D – jest to rodzaj performence’u z wykorzystaniem projekcji multimedialnej. Polega na wyświetleniu animacji na prawdziwym obiekcie. Umiejętne wykorzystanie mappingu potrafi wywołać w widzach złudzenie iluzji. Projekcja wygląda, jakby była rzeczywistością.
 • Ekrany LCD i LED
 • Streaming online.
 • Zarządzanie i modyfikacja obrazu w czasie rzeczywistym.

Sprawdź już teraz na kompleksową obsługę techniczną eventów

Tak, w naszej ofercie znajduje się również możliwość samego najmu ekranu diodowego LED (telebimu). Posiadamy w ofercie ponad 280m2 ekranów diodowych led o różniej wielkości piksela (P2, P3, P4 oraz P1.5) które mogą profesjonalnie wesprzeć każdy twój pomysł eventowy.